Zobacz prezentacje jak dodać nowy serwis

zamknij

Opcje:

Dostępne opcje: rozmiar tekstu.

ocena: 2.8 mapa

OKNOVID sp. z o.o.

 • dodał:BZ1978
 • data: 21 lipca 2009
 • godzina: 16:56
kod Qr

Kliknij na obrazek
aby powiększyć ?

Firma OKNOVID istnieje od 2001 roku. Jesteśmy wiodącym producentem stolarki z PCV i aluminium w województwie kujawsko-pomorskim, oraz jednym z czołowych w Polsce północnej.

Stabilna pozycja na rynku i systematyczny rozwój Firmy OKNOVID wynika z wdrożenia strategii zakładającej oferowanie najwyższej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Identyfikujemy zmiany w preferencjach Klientów, śledzimy najnowsze trendy w architekturze i dostosowujemy do nich jakość naszych produktów i usług montażowych.

Oferta Firmy OKNOVID obejmuje okna i drzwi produkowane z materiałów najwyższej jakości. Szeroki asortyment produktów pozwala nam zrealizować każde, nawet najbardziej nietypowe zamówienie. Duża różnorodność kształtów oraz bogata gama kolorystyczna naszej stolarki daje ogromne możliwości w zakresie niepowtarzalnej aranżacji inwestycji. Nasze okna zapewniają także maksymalną oszczędność energii.

OKNOVID stale wzbogaca swoją ofertę, aby móc sprostać wymogom dawnej i współczesnej architektury oraz zaspokoić oczekiwania klientów pod względem wzornictwa, funkcjonalności, a przede wszystkim wysokiej jakości i estetyki stolarki. Nasze okna gwarantują, że wnętrza pomieszczeń dają poczucie komfortu, ciepła i bezpieczeństwa.

Firma oferuje swoje produkty poprzez dobrze rozwiniętą sieć dystrybucji. Posiadamy ponad 40 własnych punktów sprzedaży na terenie Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Ciechocinka, Grudziądza, Łodzi, Gdańska, Gdyni, Warszawy i Poznania.

Firma OKNOVID współpracuje z najlepszymi europejskimi dostawcami w branży okiennej. Nasze okna powstają z profili PCV firmy Schüco (Niemcy), okuć ROTO FRANK (Niemcy), szyb Pilkington. Profile aluminiowe produkuje dla nas ALUPROF S.A.

Informacje zebrane ze strony firmowej.

Komentarze:

 • # BZ1978 Data: 21 lipca 2009 / 20:22 s


  Stanowczo odradzam firmę OKNOVID!!! W czerwcu 2006r. zakupiliśmy z od pewnego dewelopera. Oczywiście była to jeszcze tzw. "dziura w ziemi". Trochę zaryzykowaliśmy, ale udało się i po ok. 3-4 miesiącach opóźnienia, w styczniu 2008 roku mieszkanie zostało oddane do naszej dyspozycji. W protokole oddania mieszkania wymieniliśmy wszystkie wady, które powinny zostać usunięte. Znalazł tam się m.in. punkt na temat regulacji okien, ich poprawy itp. i tu jest cały "pies pogrzebany".
  Okna wstawiała firma OKNOVID z Bydgoszczy, tak szumnie ogłaszająca się w naszym mieście i nie tylko. Jako, że remontowaliśmy już nasze mieszkanie, a budowlańcy jeszcze kończyli jakieś drobne prace wewnątrz budynku i przed nim, przez ok. 2 miesiące, prawie codziennie spotykałem Kierownika tej budowy. Oczywiście za każdym razem zapytywałem o termin, w jakim okna zostaną wyregulowane. Odpowiadał coś w stylu, że czekają na informacje od większej liczby mieszkańców i wtedy listę przekażą do firmy OKNOVID, która już bezpośrednio zajmie się poprawą naszych okien. Cierpliwie więc czekałem. Na podpisaniu aktu notarialnego (koniec kwietnia 2008), podczas spotkania m.in. z Panią, która zajmowała się sprzedażą mieszkań w naszym bloku również zapytałem o nasze okna. Otrzymałem wtedy niepokojącą informację, że firma OKNOVID "unika tematu", nie odbiera od tej Pani telefonów itp., ale zrobi ona wszystko co możliwe, aby jak najszybciej sprawę załatwić. No i rzeczywiście, ok. połowy maja 2008 roku, zadzwonili Panowie z firmy OKNOVID i umówiliśmy się na poprawę okien (o ile pamiętam w ciągu 2-3 dni). Przyszedł jeden z Panów, próbował regulować, ale stwierdził, że dwa okna w ogóle nie nadają się do regulacji, gdyż są za duże i trzeba będzie wymienić skrzydła na mniejsze o jakieś 3-4 mm. Przystałem na to i otrzymałem informację, że w ciągu 2 tygodni dwa nowe skrzydła będą zrobione, zadzwonią i wymienią. OK.
  Minął trzeci i czwarty tydzień (to już była druga połowa czerwca 2008). Po wielu problemach z dodzwonieniem się (różne osoby przełączały do różnych osób, które nic nie potrafiły mi odpowiedzieć), aż wreszcie trafiłem na tą właściwą osobę. Pan ten odpowiedział, że mają teraz bardzo dużo pracy, ale w ciągu tygodnia, może 10 dni na pewno się ze mną skontaktują w sprawie umówienia terminu. Czekałem tak przez kolejne, z tego co pamiętam, 3-4 tygodnie i postanowiłem ponownie zadzwonić. Była to już druga połowa lipca 2008 roku. Tym razem Pan odpowiedział mi, że okna są i znowu że w ciągu tygodnia się skontaktuje. Tak też się stało (chyba przypadek). Przyszło dwóch Panów i stwierdzili, że... te skrzydła, które oni przynieśli są takie same co u nas w domu (powinny być 3-4 mm mniejsze) i że albo ktoś na produkcji pomylił wymiary albo przysłali nie te skrzydła. SKANDAL!!! Za kolejne ok. 2 tygodnie ponownie to ja pierwszy skontaktowałem się z tą firmą i okazało się, że teraz trzeba będzie dłużej poczekać, bo pozmieniały się profile i teraz żeby wyprodukować stare profile, czyli te które są zamontowane u nas w mieszkaniu, trzeba poczekać aż uzbierze się większa liczba klientów, a to potrwa ok. 1 miesiąca, może 1,5 (czyli ok. połowy września).
  Tym razem, nie czekając już na nic, w I dekadzie września 2008 roku wystąpiłem do firmy OKNOVID (listem oficjalnym) z żądaniem natychmiastowego podjęcia działań.Otrzymałem również oficjalne pismo, że oczywiście do dnia 30.09.2008 ktoś się do mnie zgłosi i reklamacja zostanie wykonana. O punkcie 2, czyli rekompensacie nawet nie chcieli słyszeć. Tak jak myślałem, gdy do dn. 30.09.2008 nikt do mnie nawet nie raczył zadzwonić, w pierwszych dniach października 2008 ponownie wystąpiłem z oficjalnym pismem, opisującym skandaliczne zachowanie firmy OKNOVID i traktowanie ich klientów. Tym razem po kilku dniach zadzwoniła do mnie osoba, żeby się umówić na wymianę tych dwóch skrzydeł. Przyszło 2 Panów, którzy stwierdzili, że wystarczyłoby "coś podkręcić,żeby okna otwierały się i zamykały prawdiłowo", ale jako że już przynieśli te skrzydła to je wymienią. Wymienili. Było to ok. połowy października 2008. Czyli od momentu pierwszego zgłoszenia (podczas odbioru mieszkania) minęło 10 miesięcy!!! Po ok. 2,5 - 3 miesiącach (w styczniu 2009) wyszły jednak na jaw kolejne usterki. Okno balkonowe się blokuje, nie można w ogóle uchylać, czasami nawet w ogóle otworzyć, z kolei drugie okno często się nie domyka. Jako, że zauważyłem, że firma OKNOVID przebudowała nieco swoją stronę internetową i pojawiły się na niej dane kontaktowe z adresem e-mail reklamacji (wcześniej był tylko ogólny nr tel. z ogólnym adresem e-mail), w dn. 09.02.2009 postanowiłem do nich ponownie się zgłosić w sprawie reklamacji. Powtórzyłem swoje pismo tą samą drogą w dn. 10.02.2009. Cały czas korespondencja pozostaje bez odpowiedzi.Minęła już "kupa" czasu,a okna jak były do d... tak są do dzisiaj.

 • # Data: 25 stycznia 2010 / 13:47 IP: 91.94.67.* s Ocena: 6


  Witam

  Ja nie mogę narzekać, zamówiłem w tej firmie okna które zostały zamontowane w okolicach Poznania w domku jednorodzinnym.
  Handlowiec z Poznania, pan Piotr wynegocjował świetną cenę, byli sporo tańsi od konkurencji . Szukałem okien na profilach grubych bo chciałem mieć pakiety trzyszybowe, zaproponowano mi profil SI82
  Nie mogę mieć zastrzeżeń co do montaż przyjechała ekipa razem z oknami i widać było że panowie na prawdę znają się na rzeczy. Montaż bardzo sprawnie zakończony był w 1 dzień.
  Jedyny mankament to tygodniowe opóźnienie montażu.

  Tak nie mam zastrzeżeń a pakiety 3 szybowe świetnie się sprawdzają zwłaszcza w taką zimę

  Mogę polecić tego producenta i te okna.

 • # Data: 09 lipca 2010 / 08:17 IP: 83.8.83.* s Ocena: 1


  Nikomu nie polecam waszych okien są zjebane wykonanie oraz cała reszta serwis jest tragiczny. profile schuco są dobre i cieszą się dobrym powodzeniem wasza firma daje do okien za słabe zbrojenie okna pod wpływem ciepła wyginają się i nie da się tego naprawić nikomy nie polecam prostowanie skrzydeł ta operacja nie powodzi się a pozatym na zgrzewach okna pękają

 • # Data: 24 grudnia 2010 / 08:02 IP: 81.168.129.* s


  super, sprawdzają się dobrze

 • # Data: 22 stycznia 2011 / 23:21 IP: 89.191.131.* s


  poniżej krytyki !
  okna są nieszczelne ,zimą hula wiatr po domu ! wszelakie wysiłki zgłoszenia reklamacji kończyły się zbywaniem ! na oficjalne pismo odpowiedziano ze okna były źle użytkowane !!!!! odpadają zaczepy okuć w ramach !!! wyginają się skrzydła ! zimą lód przy uszczelkach!! źle użytkowane ????!
  na miejsce montażu okien nawet nie pofatygowano się aby sprawdzić stan faktyczny !!!!!! wobec powyższego oddałem sprawę do sądu polubownego - na wezwanie tej instytucji nawet firma oknovid nawet nie odpowiedziała ! zamierzam sprawę oddać do normalnego sadu !
  uwaga forumowicze może pozew zbiorowy !!!!!!!!!! razem będzie łatwiej walczyć o swoje prawa !!! malymik@onet.pl

  OSTRZEGAM PRZED FIRMĄ OKNOVID !

 • # Data: 20 grudnia 2011 / 10:46 IP: 87.119.59.* s Ocena: 1


  Witam, ja także nie jestem zadowolona z zamontowanych u mnie okien OKNOVID. Są nieszczelne a na dodatek pomimo obowiązywania gwarancji uznano że musimy sobie to naprawić na własny koszt. Gdy mój mąż przyniósł kamerę termowizyjną żeby zobaczyć w których miejscach dokładnie są nieszczelności to okazało się że gdy normalnie w domu mamy temp. 21 stopni C to w tych miejscach jest 12-13 stopni. Nic więc dziwnego że rok w rok mamy dopłatę za ogrzewanie skoro są takie przewiewy. NIE POLECAM TEJ FIRMY

 • Ocena: brak, kliknij na gwiazdkę aby zmienić.

 • Pokaż jak sformatować tekst

  **Tekst pogrubiony** - Tekst pogrubiony
  _Tekst pochylony_ - Tekst pochylony
  http://serwisujemy.pl - linki zmieniane są automatycznie,
  pamiętaj o poporzedzeniu adresu protokołem, w większości będzie to http://